NASH

Standard plemene NASH

Hlava musí být přitažlivá, čelo ploché nebo lehce klenuté. Uši jsou úměrné hlavě, nikoli široké ani příliš dlouhé. Oči velké, posazené daleko od sebe. Dobře utvářená, nepříliš hluboká huba. Nozdry při roztažení prostorné, umožňující dostatečně hluboký nádech vzduchu, dodávající vytrvalost při práci. Linie čelisti je zřetelně vykreslená.

Hlava je nasazena na krku přiměřené délky. Krk plynule přechází v kohoutek. Kohoutek plynule přechází ve hřbet. Vysoký kohoutek je nežádoucí. Záď je zaoblená a dobře osvalená.

Korektně utvářené rovné končetiny. Přední nohy musí mít stejnou vzdálenost od svalnaté hrudi. Zadní končetiny musí být dobře osvalené. Kopyta jsou pevná. Když kůň stojí, zadní kopyta musí směřovat přímo, špičky zadních kopyt musí směřovat na patky předních kopyt.

Kohoutková výška se pohybuje v rozmezí 52 až 62 palců (132–157,5 cm). Strakaté zbarvení libovolně od 90 % bílé po 90 % rezavé, hnědé nebo černé základní barvy, do posuzování NASH se toto nezahrnuje. Typ zbarvení se nehodnotí.

Při posuzování valacha je standard nižší. U klisny by mělo platit výše uvedené a mělo by být patrné, že jde o klisnu. Hřebec musí splňovat všechny body standardu, pokud tomu tak není, měl by být vykastrován.

Red_Ranger_NASH_Stallion